AYVACIK CUMA PAZARI

Taze sebze meyve,  geleneksel yollarla üretilmiş süt ürünleri, doğadan toplanılmış taze otlar, evde üretilmiş geleneksel gıdalar ile birlikte yöresel dokuyu da içeren kumaşlar ve genel pazar ürünleri bulabileceğiniz pazar, Ayvacık ilçesi çevre köylerinin katılımıyla dolu dolu geçmektedir.

KÜÇÜKKUYU CUMA PAZARI

Pazar yıl boyunca gezinti için uygun iklim şartlarına sahip düzenli sahil boyunca sıralı kafe ve restoran işletmelerinin bir üst sokağından başlayarak kara yoluna kadar uzanır.Taze sebze meyve,  geleneksel yollarla üretilmiş süt ürünleri, doğadan toplanılmış taze otlar, evde üretilmiş geleneksel gıdalar ile birlikte yöresel dokuyu da içeren kumaşlar ve genel pazar ürünleri bulabilirsiniz.

AYVACIK SALI PAZARI

Pazar Ayvacık eski çarşısının merkezine kurulmaktadır.Taze sebze meyve,  geleneksel yollarla üretilmiş süt ürünleri, doğadan toplanılmış taze otlar, evde üretilmiş geleneksel gıdalar bulabileceğiniz pazar Cuma pazarına göre daha küçük bir alana yayılmış daha az çeşitliliğe sahip bir pazardır.

GÜLPINAR CUMARTESİ PAZARI

Yayılış olarak küçük bir pazar olsa da çeşitlilik olarak zenginliğini korur. Özellikle yaz aylarında pazar oldukça hareketlidir. Pazar konum olarak yakın olduğu Tuzla Ovası çevresindeki köylerin katılımıyla zenginleşir.Taze sebze meyve,  geleneksel yollarla üretilmiş süt ürünleri, doğadan toplanılmış taze otlar, evde üretilmiş geleneksel gıdalar ile birlikte yöresel dokuyu da içeren kumaşlar ve genel pazar ürünleri bulabilirsiniz.