AYVACIK’TA 6. ÇAĞRI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

363 0

TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü tarafından, Ayvacık Belediyesi Konferans Salonunda,  17 Mayıs 2019 Cuma günü, IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı İlanı kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Ayvacık İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Ekinci, Ayvacık Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Fehmi Arıkan ve aralarında kooperatif başkanları ve muhtarların da bulunduğu çok sayıda üretici katılım sağladı.

Toplantıda TKDK İl Koordinatörü Hasan İskender, 6. Başvuru Çağrı Döneminde destek verilecek, “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)” sektörü ve 5. Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında hali hazırda başvuru kabul işlemleri devam eden “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)” ile “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103)” hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi. Soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

Toplantının ardından TKDK İl Koordinatörü Hasan İskender, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram’ı ve Ayvacık İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Ekinci’yi makamında ziyaret etti. Ayrıca,  Ayvacık Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Fehmi Arıkan’ı ve Ayvacık Ziraat Odasını da ziyarette bulundu.

TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü olarak, hayvan yetiştiriciliği (büyükbaş, küçükbaş, kanatlı), tarımsal ürünlerin işlenmesi (süt, et, su ürünleri, sebze meyve) ve çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi (tıbbi aromatik, süs bitkisi, fide fidan yetiştiriciliği, mantarcılık, arıcılık, zanaatkarlık, yöresel ürünler, kırsal turizm, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları, yenilenebilir enerji) ile ilgili her türlü yatırım fikirleriniz için İl Koordinatörlüğümüze bekliyoruz.

KAYNAK: TKDK ÇANAKKALE İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ RESMİ SİTESİ